Jaki regał do piwnicy wybrać?

Nieporządek w piwnicach

Duża część piwnic służy jako składzik w którym to umiejscawiamy najróżniejsze rzeczy. W większości przypadków jednak rzeczy, które mamy w piwnicy tworzą wielki chaos i bałagan. Z pierwszymi wiosennymi promieniami słońca duża część osób decyduję się na to, aby uporządkować swoje składziki i wprowadzić trochę więcej ładu i porządku.

Robią to ze względu na:

– swoje wewnętrzne poczucie estetyki

– zwiększenie powierzchni magazynowej piwnicy

– przypływ twórczych chęci, które można wykorzystać w pragmatyczny sposób.

Sposób na ogarnięcie chaosu

Aby ogarnąć chaos, który panuję w naszej piwnicy musimy zrobić najprostszą i najbardziej intuicyjną rzecz w takiej sytuacji czyli po prostu posprzątać. Sprzątanie po długich latach może wydawać się mordęgą wszystko ze względu na duży nakład pracy, który będziemy musieli wykonać. Istnieje na to jednak niezawodny sposób. Wystarczy, że podzielimy pracę na kilka kawałków i dzięki temu praca będzie dużo bardziej przyjemna oraz mniej męcząca. Jeżeli sp

Jeżeli jednak ten sposób okaże się dla nas zbyt wymagający to zostaje rozwiązanie, które uwzględnia zlecenie usługi firmie sprzątającej. Tego typu firma wykona swoją usługą w kilka godzin dzięki czemu będziemy mogli szybko zapomnieć o całej sprawie. Kwestia tego typu rozwiązania zależna jest od zasobności portfela oraz dostępnego czasu na wykonanie czynności związanych z posprzątaniem naszej piwnicy.

Organizacji miejsca w piwnicy

Po tym jak wykonamy czynności związane z porządkowaniem naszej piwnicy możemy przejść do następnego etapu czyli organizacji miejsca. W tym zagadnieniu najlepszą opcją będą różnego rodzaju: szafki, regały, skrzynki, które pozwolą na lepszą kategoryzacje i pogrupowanie rzeczy, które znajdziemy w naszej piwnicy.

Aby zaoszczędzić jak największą powierzchnię powinniśmy zdecydować się na regały warsztatowe.

Tego typu regały są najczęściej wykonane ze sklejki która jest osadzona na metalowej konstrukcji. Zaletą tego typu konstrukcji jest przede wszystkim jej lekkość, mobilność oraz wytrzymałość. Taka połączone ze sobą cechy sprawiają, że tego typu regał możemy z łatwością przenieść w dowolne miejsce. Producenci oferują różnego rodzaju regały.

Przy wyborze odpowiedniego modelu dla nas powinniśmy zwrócić uwagę także na to, aby śrubki montażowe były masywniejsze i o wystarczającej długości tak, aby nie urwały się pod naporem zbyt dużego obciążenia. Jeżeli chodzi o samą nośność półek to polecam wybrać regały warsztatowe, których nośność wynosi co najmniej pięćdziesiąt kilogramów. W niektórych przypadkach sprawdzi się także konstrukcja, która jest osadzona na kółkach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *